• TOROSLAR'DA YÜKSEĞE

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

 

Hiçbir yer bir diğer yere benzemez Toroslar’da !  

Yola Çıkın ! 

Başından sonuna dek her dakikası kendi maceranız olan yüksekteki yolculuklara...

KİTABI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ...

Videolar

Rally Günlükleri

Rally Diaries

Günalp Kocakanat - 09 Şub 2018

      MEDITREANEAN OFFROAD CUP of  TOSFED (Turkish Automobile Sports Federation) 2018  CHAMPION OF SSV CLASS (GOLD MEDAL)        TRANSANATOLIA RALLY RAID 2017  2. PLACE OF SSV CLASS (SILVER MEDAL)         FETHİYE OFFROAD CUP 2019 1.PLACE OF SSV CLASS...

Galeri

Mesafe (m): 3000 m
Yön: Batı
Zorluk: Kolay
Bölge: Antalya

 

İlk rota ayağınız toroslara alışsın babından zorlu olmayan hemen herkesin rahatlıkla yapabileceği bir rota. Daha doğrusu rotalar topluluğu. Aynı zamanda Antalya’nın kayak merkezi olan Saklıkent ve çevresindeki vadi ve yaylalar harika bir gün,hatta hafta sonu ve hatta birkaç hafta sonu geçirmek için ideal.

Torosların,Antalya’nın Batısını boydan boya kaplayan sırasına Bey Dağları deniyor.Sanırım Antalya’ya yakın olmaları nedeniyle Torosların en ünlü dağ sırası bunlar.

Rota üzerinde önemli zirvelerden Bakırlı,Ziyaret,Eren diğer adıyla Alabelen,Bereket Dağları ile Kızıl Tepe var.Rotamızın geçtiği bölgenin en yüksek zirvesi 2824 m.ile Ziyaret Dağı.Bu Dağ mevsimin ilk kar yağışını alan dağdır.

Antalya Konyaaltı sahilinden bakıldığında masa şeklindeki tepesi ile rahatlıkla ayırt edilir.Bereket Dağı’da aynı şekilde Antalya’dan rahatlıkla görülebilir.Üç tane sivrisi vardır.Bu dağın diğer adı Tunç Dağı.Daha da doğrusu Tunç Dağı’nın en yüksek zirvesinin adı Bereket Dağı.(2648 m.)

Bu dağlardaki yaylalar Akçaimamlar,Karakeçililer yörük obalarının yazlakları.

 Bu civarda onlarca değişik alternatif yol var. Antalya'ya bu kadar yakın olup ta,bunca alternatif sunan başka yer yok.

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

© 2017-2022 To The Top All rights reserved.
Developed by web-studio NaturalArt