• TOROSLAR'DA YÜKSEĞE

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

 

Hiçbir yer bir diğer yere benzemez Toroslar’da !  

Yola Çıkın ! 

Başından sonuna dek her dakikası kendi maceranız olan yüksekteki yolculuklara...

KİTABI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ...

Videolar

Rally Günlükleri

Trans Anatolia

Günalp Kocakanat - 09 Şub 2018

Rally Halikarnassos

Günalp Kocakanat - 09 Şub 2018

Galeri

Bu rota Yazılı Kanyon’a, Karacaören Barajı’na ve hatta doğu rotalarının tamamına bağlayabileceğiniz bir rota. Rotalarımızı Antalya’dan dikine çıkan hayali bir çizgiyle ikiye ayırmış,bir grubuna Batı diğer grubuna da Doğu Rotaları adını vermiştik ya! İşte bu rota bizim hayali çizgiyi kesip doğu ve batı rotalarını birleştiriyor.

Aslında bunu yapabileceğiniz birkaç alternatif daha var. Bunlardan bir tanesi 2 numaralı rota.Eğer Saklıkent civarından Doğu’ya geçeceksek 2 numaralı rotayı kullanabiliriz.2 Numaralı rota bu rotanın tam olarak başlangıcına bağlanıyor. Bu rotanın başlangıcına gitmek için Antalya-Korkuteli Yolu’na girip 19,5 km.gidiyoruz.Burada sağa Bayatbademleri tabelası vardır. Buraya giderken sol tarafımızda kalan dağ,yani Thermessos antik kentinin bulunduğu dağ Güllük Dağı. Sağımızda kalan dağ ise Çığlık Dağı.

Zaten bu bölgenin ve burada bulunan köyünde adı Çığlık. Bayatbademleri’nden Ariassos’a giderken sağımızda kalan dağ sırası ise 1556 metrelik Darım Dağı.Ariassos’ta bu dağın Kuzeybatı eteklerinde.Dağbeli Kasabası’ndan sonra gireceğimiz vadi ve civarı ise Melli Yaylaları. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

© 2017-2019 To The Top All rights reserved.
Developed by web-studio NaturalArt