1 1 1 1 1

Bu rota kitapta yazdığım özellikle Manavgat’ın doğusunda kalan tüm rotalara bağlantı yolu olarak kullanılabilir. Eğrigöl’e, bir önceki rotada gittiğimiz Oymapınar Kanyonuna, Üzümdere Kanyonu’na kısaca bu taraftaki tüm rotalara bağlayabilirsiniz.

 

Veya Beyşehir’e,Yenişarbademli’ye Seydişehir’e bu yoldan gidebilirsiniz. Zaten bu rota Dedegöl (Anamas) Dağlarını enine aşan Emeredin geçidinden bir önceki geçit.

Rotayı Köprülü Kanyon’dan itibaren tarif ediyorum. Nispeten kısa ama bir o kadar keyifli bu bağlantı rotasında da gerçekten harika manzaralarla karşılaşacaksınız. Gideceğimiz Gembos ovası’nın biraz sonra anlatacağım bir çok özelliği var.


Bölgede geçtiğimiz yollarda Sırt,Şalır ve Karamustafa yörüklerinin izlerini göreceksiniz.Hatta kendileri ile karşılaşıp sohbet edeceksiniz.Bu dağlarda dolaşırken bazen öyle bir yere geliyorsunuz ki,eh artık buralarda kimseler yaşamıyordur diyorsunuz. Öylesine sarp, kuru, ıssız. Sonra bir tepeyi aşınca veya bir köşeyi dönünce hiç
beklemediğiniz bir anda karşınıza yörükler çıkıyor.İşte fotoğraftaki Ahmet Amca’da bu yolda neredeyse 2000 m.irtifada ıssızlığın ortasında çıkıverdi karşımıza.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

To The Top