• TOROSLAR'DA YÜKSEĞE

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

  • TOROSLAR yörüklerin izinde

 

Hiçbir yer bir diğer yere benzemez Toroslar’da !  

Yola Çıkın ! 

Başından sonuna dek her dakikası kendi maceranız olan yüksekteki yolculuklara...

KİTABI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ...

Videolar

Rally Günlükleri

Trans Anatolia

Günalp Kocakanat - 09 Şub 2018

Rally Halikarnassos

Günalp Kocakanat - 09 Şub 2018

Galeri

Taşeli Platosunu tanımak ve sonraki gezileri yöre hakkında bilgi sahibi olarak yapabilmek için bu rota ideal bir rota.

Arada sırada eşlerimizi de düşünmek lazım. Hep off road olunca yorucu oluyor. Böyle devam ederse diğer güzellikleri anca rüyamızda görürüz. Biraz kontör doldurmak lazım.!

 

Rota tüm Yedi Kaza Yaylaları’nın çevresini dolaşıyor. Bu rotanın sonunda takip ettiğiniz yolun GPS İzlerini harita üzerine yerleştirdiğinizde ortasında kalan bölge Yedi Kaza yaylalarının tamamını gösterecek.

 

Rotayı Alanya’ya  Kuş Yuvası Geçidi’nden inerek sonlandırıyoruz. Bu geçit bence, doğanın gücünü ve bu güce karşı insanın mücadelesini en iyi anlatan anıtlardan bir tanesi.

 

Eskiden Ermenek ve Hadim’i Akdeniz’e bağlayan tek yol buydu.Bu geçidin bir diğer adı da Eşekkırıldığı Geçidi.

 

Yolun bir tarafı en az 800 ila 1000 metre uçurum. Aşağıda dikkatli bakarsanız birkaç otobüs hurdası göreceksiniz. Çıkartmak olası değil, öylece bırakılmış.Uzaklarda Alanya Kalesi’ni ve Akdeniz’i rahatlıkla seçebiliyorsunuz.

Taşeli Platosu Batıda Akseki’den Doğu’da Ermenek ve hatta Mut’a kadar olan dev bir plato. Nefis yaylaklar, tepeler, irili ufaklı göller...

 

Gündoğmuş’un kuzeyinden Bozkır’a kadar, doğuda ise Hadim’e dayanan Yedi Kaza (Yedi İlçe) Yaylaları diye de adlandırılan bu bölge yörük nüfusunun en yoğun olduğu alan. Yedi Kaza Yaylaları’nın hemen hemen tamamını bundan sonraki rotalarımızla karış karış gezeceğiz.

 

Bu dağlar adını aldığı Alageyiklerin mekanı. Beyşehir Gölü’nün güneyinden Alanya’ya doğru Akdeniz’e paralel bir sıradağ.

 

Yedikaza Yaylalarının batısını sınırlayan dağlar işte bu dağlar. Vaktiniz ve tabii şansınız varsa herhangi bir vadiyi yukarıdan gören bir yerde durup yeterince beklerseniz bir Alageyik size kendisini gösterebilir. Geyik Dağı Sırası oldukca yüksek ve sarp bir sıra.2560 metrelik Yıldızlı Dağı, 2509 metrelik Karadağ burada. Aslında kendi içerisinde de Büyükgözet,   Esereyrek gibi sıralar var.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

© 2017-2018 To The Top All rights reserved.
Developed by web-studio NaturalArt