1 1 1 1 1
Mesafe (m): 2000 m
Yön: Batı
Zorluk: Orta
Bölge: Antalya

Daha önceki rotalarda Salda Gölü, Akgöl, Bögürdelik den bahsedince Antalya’dan Fethiye’ye alışıldık yoldan farklı bir rotadan da gidilebildiği aklıma geldi.

Bir ara Fethiye, Marmaris taraflarına çok sık gidip gelmem gerekmişti. Bu gidiş gelişlerimin birisinde Göcek’ten geçerken hep görüp merak ettiğim bir sapağa daldım.Göz kararı Elmalı’nın oralarda bir yere çıkacağını tahmin etmiştim girerken bu yola. Haritaya da bakmadım açıkçası.

Yol beni Elmalı’ya değil ama Gölhisar’a çıkardı.Eğer sizde benim gibi sürekli aynı yoldan gidip gelmekten sıkıldıysanız bu yolu deneyin. Nefis bir yol. En fazla bir saat kaybedersiniz. Bu yoldan direk Göcek’e ineceksiniz. Bu rotada 2000 metrenin üzerindeki dört tane dağın eteklerinde yol katedeceksiniz. Rotada Sandras Dağlarını aşacağız. Hem boyuna,hem enine.Kısa bir not. Sandras Dağlarına adını veren Sandras Zirvesine 500 metre mesafede Kartal Gölü Yaylası görülmeye değer. hatta burada bir gece çadır kurup kamp yapın muhakkak.


Bu bölgede sayısız yörük obası var. Gerçi çoğu yerleşik düzene geçmiş. Biz yine de sayalım obaları. Karagünlüler, Kayabaş, Çıvgalar, Zorlar, Bekçiler, Çobanisa, Yuva, Hacıçobanlar, Çengerler.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

To The Top