Bu sayfayı ziyaret ediyorsanız oyunu oynamak istiyor, veya en azından oyun ilginizi çekti demektir.

Her iki halde de HOŞGELDİNİZ!

Bu oyunu neden oynadığımızı hem sizi buraya yönlendiren facebook veya instagram paylaşımımda hem de ''Oyunun Amacı'' başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz.Oynamaya başlayacağımız oyunun adı Coğrafi Define Avı. Bilinen ingilizce adı ise Geocaching.

Normal de oyuna katılanlar GPS (Global Positioning System) kullanarak saklanan 'Define'yi yani kutuyu bulmaya çalışırlar. 

Biz biraz daha farklı, biraz daha zorlaştırarak oynayacağız oyunu. Oyunun askında koordinatlar tama yakın verilir ve katılımcıların bu koordinatları cep telefonlarındaki GPS uygulamaları ile bulması beklenir. 

Bizim oyunumuz da ise koordinat kullanmıyoruz. Bu çok kolay olurdu. Definelerimize yaklaşık 40-50 metre uzaklığa kadar yol notları ile geleceğiz. Yani aşağıdakine benzer yol notu kartları ile. Hiç elektronik navigasyon cihazı kullanmayacağız. 

  

Bu noktadan sonra ise kutunun bulunduğu yeri tarif eden elle çizilmiş, filmlerdeki korsanların define haritalarına benzer bir harita  olacak. 

Bir tane de toprağa gömülü define sandığımız var. 

Oyunumuzun ilk bölümü sadece kadın motosiklet sürücüleri için.

Her yaşta kadın sürücüler her model, sınıf ve motor hacminde  motosiklet ile katılabilir. Ancak profesyonel yarışçı olmamalarını tercih ediyoruz.    

Maalesef oyun sınırlı sayıda katılımcıya açık olacak. ''Katılım Formu'' başlıklı sayfada bulunan formu doldurup elektronik posta yolu ile gönderirseniz size define avı yol notlarını ve define haritasını göndereceğim.

Maalesef form dolduran herkese define haritası göndermek olası değil. Formu doldurup göndermenize rağmen olumlu yanıt alamamanız halinde lütfen kızmayın. Söylediğim gibi hediyelerimiz sınırlı. Bu nedenle herkesin haritaları alması mümkün değil. 

Ama merak etmeyin oyunumuz hemen bitmeyecek. Sonraki oyunlarımızda form göndermiş olanlara elbette öncelik tanıyacağız.

Zaman içerisinde çok daha farklı sürpriz ve şekillerle bu oyunumuzu geliştireceğiz, hatta zorlaştıracağız. Bazen defineyi en olmayacak yerlere saklayacağız. E tabii bunun ödülü daha büyük olacak.   

Amacımız sadece ve sadece katılımcıların doğanın, dağların muhteşem güzelliklerini iki tekerleri ile bir de yüksekten görmelerini sağlamak, bunu yaparken çevresel sürekliliğe dikkat çekmek. 

E boşa söylememişler; Yüksekte olan uzağı görür. 

Çok keyifli hediyelerimiz var.

''Herkes İçin Spor'' diyen Dechatlon'la ve Dechatlon'ndan başlıyoruz oyunumuza. Yol notlarımız da Dechatlon Muratpaşa/Antalya Şubesin'den başlıyor.

Hediyelerimiz Honda Antalya Bayii ''Ataberk Honda'' ve Dechatlon Mağazalarından. 

Tabii ki bir adet benim ''Toroslar'' rehber kitabı.

Daha da güzeli Alpaslan Apak’ın ''Hayat  Motorcuya Güzel''  kitabı hediyelerimiz arasında.

Hediyeler tamamen gönülden kopan teşvik amaçlı minik armağanlardır. Yani maddi değerlerinden daha çok manevi değerleri önemlidir. Bence hepsinden önemlisi çevresel sürdülebilirliğe katılımınızla yapacağınız katkı.

Koru -ki yaşatsın!

Oyunun birinci bölümü bittiğinde sürpriz bir konukla hep beraber doğada bir kampta buluşup hep birlikte harika iki gün geçireceğiz ve hediyelerimizi takdim edeceğiz.

Define sandığımız su geçirmeyen bir kutu içerisinde toprağa gömülü. İçinde bir adet günlük (log defteri) ve kalem var. Günlüğe o an ki izlenimlerimizi, hislerimizi yazacağız. Sonrasında bu notlarınızı burada paylaşacağız. Ha bir de minik bir zarf içerisinde aşağıdaki kart var. İşte bu kart ve göndereceğiniz fotoğraf size hediyeleri kazandıracak. 

Tabi ki kontrol edebilmemiz için definenin bulunduğu yeri, kendinizi ve motosikletinizi gösteren geotag işareti, tarih ve saat olan fotoğraf ile bana, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atmanız gerekiyor. Ayrıntılı açıklamaları yol notları ve haritayı göndereceğim elektronik mesaj da bulacaksınız. 

Hazineyi bulanların maceraları hem bu sayfada, hem de benim şahsi sosyal medya hesaplarımda yayınlanacak. Ayrıca çeşitli internet portalları ve yazılı medya da yer alacak.

Hatırlatmak istediğim çok kısa bir iki husus var : 

Katılanların tüm sürüş sorumlulukları doğal olarak kendilerine aittir. Bu bir yarış veya yarışma veya benzeri bir ad ile anılacak organizasyon değildir. Herhangi bir sıralama hiç bir şekilde söz konusu değildir. Oyun hiç kimseye bir yükümlülük getirmez, hiç bir zorunluluk içermez veya gerektirmez. Herkes kendisi için uygun olan bir gün ve saatte yola çıkabilir. Bir süre yoktur. Zaten hepsi yaklaşık 30-40 kilometrelik bir yol. Yani yarım günde gidilip gelinebilir.

Yukarıda da söylediğim gibi maalesef her başvurana harita ve yol notları verilemeyecektir. Adetle sınırlı olduğumuz için belli bir adet başvuru sonrasında gelen başvurular maalesef değerlendirilemeyecektir.

Hediyeye hak kazanılıp kazanılmadığı konusundaki karar herhangi bir şekilde tartışmaya açık değildir. Hediyelerin sayısı da belirli değildir. Oyunun başlangıcına, bitişine ve devamına tamamen tarafımca karar verilecektir. Bu don iki paragrafı istediğimden değil zorunluluktan yazdım.:))

İyi sürüşler diliyorum.

Günalp KOCAKANAT

 

 

© 2017-2022 To The Top All rights reserved.
Developed by web-studio NaturalArt