Oyunumuz coğrafi define avı.

Sloganımız ’’KORU - Kİ YAŞATSIN!’’

Amacımız çevresel sürdürülebilirlik kavramına dikkat çekebilmek.

İlk bölüm kadın motosiklet sürücüleri ile başlayacak.

Bence bir kadına en çok yakışan araç motosiklet. Hem de her sınıftan motosiklet kadınlara yakışıyor. Kendilerine bir şekilde yakıştırmasını biliyorlar.

Hele ülkemizde daha da çok yakışıyor, daha da çok saygıyı hak ediyor.
Senin gücün yetmez, kadının kullanması zordur nidalarına rağmen yollardaki trafik canavarlarının içine bu kadar korumasız bir araçla çıkmaya cesaret etmek dahi başlı başına saygıya değer. Her yer ve zamanda öncelik kadınların olduğuna göre bizim oyunumuzda da öncelik kadınların.

Bazen kullandığımız aracın kabiliyetlerini, hatta kendi yapabileceklerimizi, görmeden ve denemeden bilemiyoruz.

İşte oyunumuzun ikinci amacı herkesin, motosiklete binen herkesin doğaya , dağlara çıkmasının mümkün olduğunu deneyerek gözlemlemesi

Nüfus artışı maalesef tüm doğal kaynakların aşırı kullanımı sonucunu doğurdu. Burada bahsettiğim şey tüketim değil kullanım. Kaynakların aşırı kullanımı bambaşka ve daha büyük bir sorun.

Kullanımdan doğan atıkların aşırı artması doğanın kendini yenileme kabiliyetini yok ediyor. Kısaca insanların etkinlikleri sonucu ortaya çıkardığı atıkları doğanın kendiliğinden gidermesi artık olanaksızlaştı.
Benim dikkat çekmek istediğim şey ise işte doğa aktivitelerinde üretilen atıkları yine o atıkları üretenlerce arkalarında bırakmalarının önüne geçmek.

Bizimkisi kuyuya bir taş atmak!

Saygılarımla

Günalp Kocakanat

 

© 2017-2022 To The Top All rights reserved.
Developed by web-studio NaturalArt